تصویری از یک گلدان زبرا کاکتوس مینی ساکولنت

هر چیز مینیاتوری (کوچک) به طور خودکار وسوسه انگیز است ، مانند اسب مینیاتوری ، لیوان قهوه ، کفش یا حتی یک گیره کاغذ! دنیای بزرگی از چیزهای کوچک وجود دارد که توسط شما کشف می شوند. ازمیان تمام موارد کوچک موجود ، مینی ساکولنت ها مورد علاقه ما هستند. آنها درهر گوشه و کناری قرار می گیرند درحالی که بسیار جذاب و خیره کننده هستند. ساكولنت ها ازنگهداری كمی نيز برخوردارهستند و آنها را به عنوان انتخابی بدون دردسر برای تزئینات مجالس و قاب های دیواری می توان استفاده نمود. 

هنگامی که شروع به جمع آوری مینی ساکولنت ها می کنید ، ایده های سرگرم کننده ما را در زیر دنبال کنید تا همه ساکولنت  کوچولوی خود را به نمایش بگذارید.

تصویری از چند گلدان مینی ساکولنت

نحوه کاشت مینی ساکولنت

همان طور که حدس زده اید ، مینی ساکولنت ها ، یک نسخه کوچک از یک ساکولنت با اندازه متوسط است. اگرچه ، برخی از ساکولنت ها ممکن است برای تمام عمر کوچک باقی بمانند. برای ساكولنت هایی كه ممكن است از مرحله مینیاتوری خارج شوند ، تکثیر آنها با یک هم نوع دیگر از خودشان می تواند رشد را کم كند. این کار را می توان با شکستن یک برگ قوی و سالم و چسباندن آن در خاک با یک ترکیب ریشه دار انجام داد. 

نکته دیگری برای کوچک نگه داشتن ساکولنت ها این است که با اسپری به آنها آب دهید و تمام روز آنها را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید. این باعث می شود که مینی ساکولنت ها از نظر شکوفایی و از نظر اندازه مورد پسند واقع شوند! به طور کلی ، ساکولنت ها ذاتاً رشد کند دارند ، اما شما می توانید با قرار دادن مینی ساکولنت های خود در یک منطقه خشک و خنک ، سرعت رشد را حتی بیشتر کاهش دهید. با راهنمای مراقبت ساکولنت گل مارکت شما می توانید بهترین پرورش دهنده ساکولنت شوید.

بهترین مینی ساکولنت ها

این خبر خوبی است زیرا همه ساكولنت های مورد علاقه شما نسخه بسیار زیبایی را از خود دارند. بعضی از ساکولنت های مینیاتوری بهتر از بقیه به کار ما می آیند ، زیرا کندتر رشد می کنند یا برای همیشه کوچک می مانند.

تعدادی از این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم:

زبرا کاکتوس (هاورتیا)

تصویری از یک گلدان زبرا کاکتوس مینی ساکولنت

زبرا کاکتوس درامتداد برگهای همیشه سبز خود دارای نوارهای ناهموار است. به طور معمول از15 سانتی متر بلندتر نمی شود ، یعنی ممکن است از مرحله مینیاتوری هرگز عبور و رشد نکند!

مرغ و جوجه (سمپرویوم)

این ساکولنت دارای گل های جاوید و همیشه سبز است و به طور معمول خیلی بلند نمی شود. حتی می تواند قد سه سانتی متری خود را در تمام عمر خود نگه دارد! این گیاه در مجموعه ای از رنگ های مختلف قرار دارد و تقریباً به آبیاری کمی نیازدارد.خاک شنی را ترجیح می دهد که به خوبی زه کشی شده باشد ، به علاوه عاشق نور خورشید است.

گیاهان هوایی (تیلاندسیا)

تراریوم گیاه هوازی تیلاندسیا

گیاهان هوایی به خاک احتیاج ندارند و این بدان معناست که هیچ ریخت وپاشی وجود ندارد. آنها را می توان در هر مکانی نیز قرار داد. استفاده معمول از گیاهان هوایی شامل آویختن آنها در ظروف چوبی یا شیشه ای است. تنها نیاز این است که هر چند وقت یکبار آنها را با افشانه آب پاشی کنید.

گیاه لیوینگ استون (لیتوپس)

شما هرگز نگران بالغ شدن این ساکولنت  نخواهید بود ، این ساکولنت دوست دارد کوچک بماند. ساکولنت “لیوینگ استون” دارای دو برگ ضخیم است که هر برگ آن مانند سنگریزه است. گاه گاهی گیاه ممکن است چند بچه کوچک یا شکوفه تولید کند.

ایده های چیدمان مینی ساکولنت ها

الان زمان سرگرم کننده – تزئین با مینی ساکولنت های خودتان می باشد. صدها ایده با این گیاه برای انتخاب وجود دارد. برخی از طرح ها بسیار عجیب و غریب هستند و ممکن است ازکاردستی شما فراتر بروند ، بنابراین به چند نمونه از چیدمان های ساده و خاص مینی ساکولنت ها برای آراسته کردن خانه شما می پردازیم .

1. دیوار مینی ساکولنت

یک نمونه دیوار مینی ساکولنت

ایجاد یک دیوار مینی ساکولنت بسیار زیبا و لذت بخش است. این دیوارهای شاد و جذاب باعث می شود که هر رویداد یا مناسبتی تحت تاثیر نمایش آن قرار بگیرد ، به علاوه اینکه ایجاد آنها زیبا و ساده است. راهنمای ما را برای ساختن دیوارساکولنت بررسی کنید.

2. باغ سحرآمیز مینی ساکولنت

یکی ازچیدمان های مینی ساکولنت ایجاد باغ سحرآمیز مینیاتوری است . شما می توانید فضای مینیاتوری از یک خانه کوچک همراه با چیدمان باغی را ایجاد کنید تا یک خانه سحر آمیز را به نمایش بگذارید.

نمونه باغ کوچک سحر آمیز ساکولنت

3. فنجان قهوه ساکولنت

برای یک میز آشپزخانه یا پیشخوان زیبا ، یک لیوان قهوه مینی ساکولنت چیزی است که می توانید با آن سرگرم شوید. تعداد کمی فنجان قهوه عجیب و غریب را برای مینی ساکولنت های خود انتخاب کنید.

4. بطری های شیشه ای ساکولنت

ما برای دوستداران ساکولنت یک روش با کلاس برای مرتب سازی مینی ساکولنت ها به شما ارائه می دهیم. این باغ های ساکولنت و بطرهای شیشه ای ، برای هر اتاق یک اثر عالی است و باعث ایجاد یک اثر تزئینی فوق العاده برای عاشقان ساکولنت می شود.

5. مینی ساکولنت تراریوم

یک مهمانی با مضمون ساکولنت برگزار کنید و برای همه ساکولنت تراریوم  درست کنید تا به خانه ببرند! شما می توانید خلاق باشید و  احساسات خود را با استفاده از رنگ های مختلف شن و ماسه ، مخلوط کردن و تطبیق ساکولنت ها یا حتی افزودن لوازم جانبی نشان دهید.

6. ساکولنت های آویزان

گیاهان هوایی معمولا برای این چیدمان ساکولنت معمول هستند زیرا برای زنده ماندن به هیچ خاکی احتیاج ندارند ، به همین دلیل قراردادن بعضی از گیاهان هوایی درآویز شیشه ای یا جعبه چوبی آسان است. با میخ زدن ساکولنت های آویزی در گوشه و کنار اتاق ، محیط زیبایی ایجاد کنید.

ایده های مینی ساکولنت برای عروسی و مهمانی

1. ساکولنت عروسی و مهمانی

ساکولنت های کوچک و جذاب خود را به عنوان کادو در مهمانی هدیه دهید! آنها را با یک روبان زیبا گره بزنید یا یک برچسب اضافه کنید تا از مهمانان خود برای پیوستن به شما دراین جشن خاص تشکر کنید.

2. ساکولنت تزئینی

ساکولنت های زیبا و شاد ، مطمئناً از هر کسی که پشت میز بنشیند استقبال می کنند. افزودن تزئینات و روبان در اطراف ساكولنت ها نمایش فوق العاده ای را برای همه میهمانانی که نشسته اند ایجاد می كند.

3. دسته گل مینی ساکولنت

با این دسته گل های فوق العاده ساکولنت که نکته برجسته هر مناسبت یا دکوراسیون منزل است ، مد روز باشید. یک مزیت در مورد این دسته گل های ساکولنت این است که عمر آنها بسیار بیشتر از یک دسته گل شاخه بریده است.

4. دکوراسیون مینی ساکولنت

ساکولنت های کوچک را می توانید در هر جایی قرار دهید! همانطور که قبلاً گفتیم ، آنها در هر گوشه و کنار قرار می گیرند. از مینی ساکولنت در نگهدارنده دستمال و کاغذ و در تاج های گل و غیره استفاده کنید!

5. کیک ساکولنت

 ساکولنت ها ممکن است خوراکی نباشند اما یک کیک دوست داشتنی برای روز تولد ، عروسی ، سالگرد و سایر مهمانی های با مضمون ساکولنت ایجاد می کنند. کیکی که با گیاهان ساکولنت تزئین شده باشد میهمانان شما را متحیر خواهد کرد.

سوالات متداول مینی ساکولنت

در مورد مینی ساکولنت های خود سوالی دارید؟ این سوالات متداول را بررسی کنید و پاسخ خود را پیدا کنید. اگرسوال خود را نمی بینید ، در صورت تمایل آن را در بخش نظرات زیر ارسال کنید.

ساکولنت ها تا چه مدتی می توانند در گلدان های کوچک بمانند؟

بسته به سرعت رشد هر نوع ساکولنت ، مینی ساکولنت ها می توانند در گلدان های کوچک خود برای هر مکان بین چند هفته تا چند ماه باقی بمانند – حتی گاهی اوقات سالها! از علائم رایج نیاز ساکولنت کوچک شما  به گلدان بزرگتر این است که ریشه گلدان را می شکند یا ریشه ها از ته گلدان بیرون می آیند.

چگونه ساکولنت هایم را کوچک نگه دارم؟

با کاشتن ساکولنت های خود در گلدان های کوچک و قرار دادن آنها در یک محیط خشک و خنک ، آنها مدت طولانی تری مینی می مانند! آبیاری کمتر آنها و قرار دادن آنها در معرض آفتاب غیر مستقیم نیز به کوچک ماندن گیاه کمک می کند.

مینی ساکولنت ها چه مدت عمر می کنند؟

مینی ساكولنت ها با مراقبت مناسب می توانند برای چند ماه و حتی چند سال زنده بمانند. نکته اصلی که باید توجه داشته باشید این است که برخی از مینی ساکولنت ها در نهایت می خواهند رشد کنند و ممکن است فضای بیشتری برای رشد و زنده ماندن نیاز داشته باشند.

آیا ساکولنت ها به گلدان های عمیق احتیاج دارند؟

 یک قاعده کلی برای ساکولنت های کوچکتر این است که گلدان باید حداقل ده سانتی متر عمق داشته باشد و یک سوراخ تخلیه خوب برای عبور آب داشته باشد. ساکولنت های بزرگتر ممکن است به گلدان عمیق تری ، از پانزده تا بیست سانتی متر ، نیاز داشته باشند.

 

ما قصد داریم مجموعه مینی ساکولنت های خود را بسازیم، آنها بسیار دوست داشتنی هستند! مینی ساکولنت از ساده ترین گیاهان برای نگهداری است، مناسب برای هدیه ای شیک، دکوراسیون نفیس یا به عنوان یک گیاه کوچک دوست داشتنی. اگر استفاده های خلاقانه ای از ساکولنت دارید، دوست داریم آنها را در نظرات زیر بشنویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!