آبیاری بنفشه آفریقایی (Saintpaulia) آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست. در واقع ، این گیاهان جذاب و قدیمی به طرز شگفت آوری سازگار هستند و کنار آمدن با آنها آسان است. نمی دانید چگونه بنفشه آفریقایی را آبیاری کنیم؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیاز بنفشه آفریقایی به آب ، ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه بنفشه آفریقایی را آب دهیم

هنگام آبیاری بنفشه های آفریقایی ، نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که آبیاری بیش از حد دلیل اصلی عدم رشد گیاه است ، یا فقط بالا می رود و می میرد. آبیاری بیش از حد ، بدون شک ، بدترین کاری است که می توانید برای بنفشه آفریقایی خود انجام دهید.

چگونه بفهمید که چه موقع به بنفشه آفریقایی آب دهید؟ همیشه ابتدا خاک گلدان را با انگشت خود امتحان کنید. اگر خاک گلدان مرطوب بود، چند روز دیگر دوباره امتحان کنید. اگر اجازه دهید خاک گلدان بین آبیاری کمی خشک شود ، برای گیاه مفید است ، اما هرگز نباید کاملا خشک شود.

 یک راه آسان برای آبیاری بنفشه آفریقایی قرار دادن گلدان در ظرفی است که بیش از یک اینچ (2.5 سانتی متر) آب نداشته باشد. بعد از حدود 20 دقیقه یا تا زمانی که خاک گلدان مرطوب شود ، آن را از آب خارج کنید. هرگز اجازه ندهید گلدان در آب بایستد ، که راهی مطمئن برای پوسیدگی است.

 همچنین می توانید در بالای گیاه آبیاری کنید اما مراقب باشید برگها خیس نشوند. در واقع ، خوب است هر چند وقت یکبار کاملاً از بالا آبیاری کنید و نمک هایی که می توانند در خاک گلدان جمع شوند را بیرون بریزید. خوب آب دهید و بگذارید گلدان تخلیه شود.

نکاتی در مورد آبیاری بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی به آب سرد حساس است ، که ممکن است حلقه های سفید (لکه حلقه ای) روی برگ ایجاد کند. برای دور زدن این مسئله ، بگذارید آب شیر قبل از آبیاری یک شب بماند. این همچنین باعث می شود کلر تبخیر شود.

   خاک گلدان سبک و متخلخل برای بنفشه آفریقایی بهترین است. یک ترکیب تجاری برای بنفشه آفریقایی به خوبی کار می کند ، اما اگر برای بهبود زهکشی یک مشت پرلیت یا ورمیکولیت اضافه کنید ، حتی بهتر خواهد بود. همچنین می توانید از مخلوط گلدان تجاری معمولی مخلوط با نصف پرلیت یا ورمیکولیت استفاده کنید.

  اطمینان حاصل کنید که ظرف دارای یک سوراخ تخلیه خوب در پایین است.

  • reza parvin
  • خرداد 25, 1400
  • 1395 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!