آفات بنفشه آفریقایی

گرچه بنفشه آفریقایی (Saintpaulia ionantha) از آفریقا می آید ، اما بسیاری از مردم در سرتاسر جهان آنها را به عنوان گیاهان داخلی پرورش می دهند. آنها از مراقبت آسان و زیبایی برخوردارند و بیشتر سال شکوفا هستند ، اما این باعث نمی شود از شته ها یا آفات دیگر در امان باشند.

وقتی متوجه شدید آفات بنفشه آفریقایی به گیاهان گلدانی مورد علاقه شما حمله می کنند ، باید اقدامات مناسب را انجام دهید. برای اطلاعات در مورد کنترل حشرات بنفشه آفریقایی ، از جمله نکاتی در مورد کنترل شته بنفشه آفریقایی ، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

درباره آفات بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی مسیری طولانی را از خانه بومی خود در جنگل های ساحلی شرق آفریقا طی کرده است. شکوفه های پر جنب و جوش آنها در رنگ های مختلف در طاقچه های پنجره در همه جا دیده می شود ، زیرا آنها به یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی در کشور ما تبدیل شده اند.

اما محبوبیت گل مانع حمله آفات بنفشه آفریقایی نمی شود. در حالی که یک آفت – نماتدهای گره ای ریشه ای – می تواند گیاه را از بین ببرد ، اکثر آفات سوزش هایی تحریک کننده مانند شته ها هستند که می توانند نسبتاً آسان کنترل شوند.

شته ها حشرات كوچك و نرمي هستند كه از گياهان آب مي خورند و باعث اختلال در رشد جديد مي شوند. این آفات می توانند سبز روشن ، سبز تیره ، قهوه ای یا سیاه باشند. اگر شما یک بنفشه آفریقایی همراه با شته داشته باشید ، ممکن است حتی تا پدیدار شدن عسلک (ماده شیرین ترشح شده از حشرات) ، متوجه آن نشوید. مورچه ها عسلک را دوست دارند ، بنابراین شته های بنفشه آفریقایی ممکن است منجر به مورچه های بنفشه آفریقایی نیز شوند.

مدیریت حشرات بنفشه آفریقایی

خوشبختانه ، کنترل شته بنفشه آفریقایی نسبتاً آسان است. معمولاً وقتی بنفشه آفریقایی با شته دارید می توانید از آب گرم ساده و صابون برای از بین بردن آنها استفاده کنید. متناوباً ، شما می توانید آفت کش های مختلفی را پیدا کنید که شته های بنفشه آفریقایی را از بین می برد. اما برای این آفات و سایر آفات ، همیشه بهتر است ابتدا روش های غیر شیمیایی را امتحان کنید. روغن چریش گزینه دیگری است.

بهترین استراتژی برای کنترل حشرات بنفشه آفریقایی غیر از شته ها به نوع آفت درگیر بستگی دارد. تکنیک های مدیریت از پاشش آب بر روی آفات تا محدود کردن آبیاری متغیر است.

به عنوان مثال ، اگر آفات بنفشه آفریقایی شما مگس های سیاه کوچکی هستند که به نظر می رسد در اطراف خاک می چرخند یا به طور تصادفی در حال پرواز هستند ، شما با غده های قارچ سروکار دارید. لاروها مانند كرمهای كوچك به نظر می رسند كه تارهای سطح زمین را می چرخانند.

لاروها از ریشه گیاهان بنفشه آفریقایی تغذیه می کنند ، اما بزرگسالان آسیب مستقیم نمی زنند، اما همچنان آزار دهنده هستند. بهترین استراتژی شما این است که مقدار آبی را که به بنفشه آفریقایی خود می دهید برای کاهش غدد، کاهش دهید.

 

یکی دیگر از آفات بنفشه آفریقایی که ممکن است روی گیاه خود مشاهده کنید ، گل مینا است. آنها آب برگهای گیاه را می مکند که باعث تحریف آنها می شود. اگر گیاه شما دارای حشرات خستر آردپوش است ، با پاشیدن آب گرم آنها را از بین ببرید. روش دیگر ، از یک پنبه پنبه آغشته به الکل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!