بنفشه آفریقایی یکی از جذاب ترین گیاهان آپارتمانی شکوفا است. آنها یک معصومیت شیرین و قدیمی دارند که مورد توجه همه قرار می گیرد. فقط چند قانون ساده برای پرورش بنفشه آفریقایی وجود دارد. نیاز به آب و نور دو مورد از این موارد است ، اما نحوه تغذیه بنفشه آفریقایی نیز به همان اندازه مهم است. نوع غذا هنگام تغذیه بنفشه آفریقایی بسیار مهم است زیرا برخی منابع می گویند مواد مغذی در واقع می تواند به گیاه آسیب برساند.

آیا بنفشه آفریقایی به کود نیاز دارد؟

بنفشه آفریقایی نگهداری نسبتاً کمی دارد. آنها واقعاً به قرار گرفتن در معرض نور و گرمای مناسب و البته، دور نگه داشتن آب از برگ ها احتیاج دارند ، اما معمولاً در بیشتر سال این گلهای شیرین را تولید می کنند. برای سالم نگه داشتن بنفشه آفریقایی ، باید به درستی تغذیه شود.

 

تقریباً همه گیاهان به مواد مغذی کلان و ریز مناسب و همچنین ویتامین های محلول نیاز دارند و بنفشه آفریقایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. کود بنفشه آفریقایی باید محلول در آب باشد و به نسبت مناسب برای نیاز گیاه تولید شود.

 

بهترین زمان برای کوددهی بنفشه آفریقایی در بهار است که گیاه به طور فعال در حال رشد است. از تغذیه بنفشه آفریقایی در زمستان خودداری کنید. بعضی از تولیدکنندگان می گویند گیاهان را در هنگام شکوفایی کود ندهند. با این حال ، با توجه به اینکه شکوفه دادن انرژی گیاه را از بدن می گیرد ، منطقی به نظر می رسد که مواد مغذی مورد استفاده برای جذب گیاه باید دوباره در خاک ریخته شوند.

درباره کود بنفشه آفریقایی

همه غذاهای گیاهی یکسان نیستند. بنفشه آفریقایی به درصد مشخصی ازت ، فسفر و پتاسیم به علاوه مواد معدنی کمیاب نیاز دارد. نسبت توصیه شده برای بنفشه آفریقایی 14-12-14 است. فرمولهای تجاری به طور خاص برای بارور سازی بنفشه آفریقایی موجود است ، اما بسیاری از اینها از اوره به عنوان منبع نیتروژن استفاده می کنند. در شرایط خاص ، اوره می تواند ریشه های گیاه را بسوزاند.

 

فرمولی که از نیترات آمونیوم استفاده می کند ممکن است کمی بیشتر هزینه داشته باشد اما نسبت به ریشه ها نرمتر باشد. در مواردی که گیاه به خوبی شکوفا نمی شود ، از فرمولی با مقدار بالاتر فسفر برای تغذیه بنفشه آفریقایی استفاده کنید.

نحوه تغذیه گیاهان بنفشه آفریقایی

این گیاهان کوچک در طول دوره رشد خود نیاز به تغذیه هر 4 تا 6 هفته دارند. قبل از تغذیه بنفشه آفریقایی ، خاک را خوب مرطوب کنید. از فرمول پودر مایع یا محلول استفاده کنید که زایمان فوری را فراهم کند. اگر از مایع غلیظ استفاده می کنید ، دستورالعمل های سازنده را برای رقیق سازی دنبال کنید.

 

منابع آب شهری می توانند حاوی کلر باشند و قبل از تهیه کود بنفشه آفریقایی باید 24 ساعت بمانند. کلر اضافی برای گیاهان سمی است. برای یک مسیر ارگانیک تر ، می توانید از ریخته گری کرم ، چای کمپوست رقیق شده یا امولسیون ماهی استفاده کنید. اینها در درجه اول ازت هستند ، بنابراین کمی گوانو خفاش اضافه کنید که برای خرید موجود است.

 

برای جلوگیری از تجمع نمکهای سمی در خاک ، حداقل چهار بار در سال ظرف را شستشو داده و نمکهای پوسته شده را از اطراف لبه بالایی پاک کنید.

  • reza parvin
  • خرداد 26, 1400
  • 1537 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!